Pasieka Zielówka, Agnieszka Zielewicz

OFERTA

  • Miód wielokwiatowy z Doliny Narwi

Pasja i zamiłowanie do pszczelarstwa znalazły swoje miejsce na Kurpiach w niezwykle urokliwym miejscu, gdzie została założona wyjątkowa, stacjonarna pasieka – „Zielówka”.

Dbanie o pszczoły i przyrodę wpisane jest w wielowiekowe tradycje pszczelarstwa tych terenów i również pielęgnowane w tym ekologicznym pasieczysku, położonym w miejscu objętym ochroną przyrody NATURA 2000, w Obszarze Chronionego Krajobrazu Równiny Kurpiowskiej i Doliny Dolnej Narwi. Specyficzny, wielokwiatowy miód pozyskiwany jest w sposób tradycyjny, odwirowywany na zimno, niekremowany i nie podgrzewany, przechowywany i rozlewany zgodnie z zasadami i tradycją. Pozyskiwany miód jest produktem pochodzącym z jednego z najczystszych ekologicznie regionów w Polsce.

W 2016 roku Miód wielokwiatowy z Doliny Narwi został wyróżniony w XVI edycji Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”

Poza działalnością pszczelarską Agnieszka Zielewicz tworzy działania promujące kulturę i tradycje Kurpi. Współtworzy ludową Kapelę „Miód na Serce”, prowadzi Galerię Sztuki 6/9, której jest właścicielką oraz współtworzy Mobilną Wioskę Tematyczną Kurpiowskie Rozmaitości. W Kurpiowskiej Chacie Galerii 6/9 można zakupić miód, jak również skorzystać z bogatej oferty warsztatów: regionalnych, ekologicznych, pszczelarskich oraz posłuchać tradycyjnej muzyki prosto z serca Kurpi.

Miód wielokwiatowy z Doliny Narwi wyróżnia się charakterystycznym zapachem, smakiem, konsystencją, pozyskiwany jest sposobem tradycyjnym głównie z użytków zielonych oraz lasów iglastych Puszczy Kurpiowskiej. Źródłem tego nektarowego miodu są również nadrzeczne łąki, pastwiska i ugory.

Adres: Stanisławowo 10a
Telefon: 602 670 839
E-mail: galeria6na9@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/galeria6na9

Aktualne ceny proszę sprawdzić u właściciela obiektu.

<< Powrót do: Spiżarnia Szlachecka

RegionalnyEdukacja