Masarnia Kolinek, Ireneusz Koliński

OFERTA

  • Wędliny tradycyjne
  • Zaopatrzenie imprez i biesiad regionalnych

Dobrze znana w regionie wysokomazowieckim Masarnia „Kolinek” to mała, rodzinna firma produkująca wędliny tradycyjnym, staropolskim sposobem. Pan Ireneusz przez wiele lat pracował w wielu renomowanych zakładach mięsnych, a od 2012 zdecydował się wiedzę tam zdobytą, połączyć z wędliniarską tradycją rodzinną i wykorzystać z powodzeniem w swojej własnej masarni. Wykorzystując przepisy znane od lat w swojej rodzinie, wytwarza wędliny o niepowtarzalnym smaku poszukiwane przez smakoszy dobrego produktu. Wyroby nawiązują do tradycji kulinariów szlacheckich wytwarzanych w okolicznych zaściankach od wieków. Wyroby wędzone są w sposób tradycyjny drewnem liściastym, co znakomicie podkreśla smak i aromat. Wysoką jakość wędlin potwierdzają nagrody zdobywane co roku podczas konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo”, który gromadzi najlepszych wytwórców regionalnych produktów tradycyjnych.

Jeśli poszukujesz najlepszego tradycyjnego smaku wędlin, to musisz koniecznie posmakować regionalnych specjałów Masarni „Kolinek”!

Na kształtowanie staropolskiej kuchni duży wpływ miały przemiany historyczne. Na przestrzeni dziejów kuchnia nasza ulegała wpływom i zmianom regionalnym, zwłaszcza że tereny Rzeczypospolitej Polskiej historycznie zamieszkiwała zmieniająca się mozaika narodów. W efekcie silne są kulinarne wpływy wschodnie – tatarsko-tureckie, wcześniej mongolskie, rusińskie, które połączyły się z niemieckimi, francuskimi, włoskimi i żydowskimi. Te wyjątkowe w skali świata dziedzictwo starają się zachować regionalni wytwórcy, do których należy także Masarnia „Kolinek”.

Adres: ul. Ogrodowa 5, 18-200 Wysokie Mazowieckie
Telefon: 696 041 337

Aktualne ceny proszę sprawdzić u właściciela obiektu.

<< Powrót do: Spiżarnia Szlachecka

Regionalny