Agroturystyka, Monika Giczewska

OFERTA

  • Noclegi w gospodarstwie agroturystycznym
  • Potrawy kuchni regionalnej
  • Nauka jazdy konnej
  • Biesiady regionalne przy ognisku
  • Obsługa cateringowa uroczystości

W malowniczej dolinie rzeki Rospuda leży ekologiczne Gospodarstwo agroturystyczne Pani Moniki Giczewskiej. To świetne miejsce na wypoczynek, jak i na ucztę pełną naturalnego zdrowia. Gospodarstwo znajdą Państwo we wsi Kurianki Pierwsze w gminie Raczki.

Do dyspozycji turystów przeznaczono cztery pokoje dwuosobowe, dwie łazienki, aneks kuchennego i salon wypoczynkowy. W otoczeniu domu znajduje się ogród z altaną, piaskownicą, basenikiem dla dzieci, a w najbliższej przyszłości będzie ustawiona huśtawka i inne elementy architektury ogrodowej. Na turystów, którzy zechcą skorzystać z oferty, czeka szeroka gama atrakcji. Chętni mogą nauczyć się jazdy konnej. W gospodarstwie hodowane są konie wykorzystywane do jazdy wierzchem oraz kucyki. Wieczorami przy ognisku lub grillu organizowane są biesiady.

Goście w czasie pobytu będą mieli zapewnione całodzienne wyżywienie, sporządzane na bazie produktów pochodzących z gospodarstwa. Serwowane będą również potrawy tradycyjne dla regionu, których receptura przekazywana jest z pokolenia na pokolenie tak, aby nie straciły regionalnego charakteru.

Posiłki są sporządzane z: mięsa pochodzącego ze zwierząt z własnej hodowli oraz z własnych warzyw. W gospodarstwie jest mała plantacja truskawek i malin oraz sad ze starymi odmianami jabłoni. Gospodyni specjalizuje się w przygotowywaniu przetworów z mięsa, mleka oraz warzyw i owoców.

Gospodyni otrzymała wiele nagród tj.- III miejsce w Konkursie „Najlepszy spożywczy produkt regionalny Suwalszczyzny” za polędwicę uriańską. W konkursie „Nasze kulinarne dziedzictwo” Pani Monika otrzymała następujące wyróżnienia : w 2013- wyróżnienie za karpia wędzonego, w 2014-wyróżnienie za karasia w zalewie octowej, w 2015- I miejsce za okonia w zalewie octowej, w 2016-I miejsce za golonkę z garnka, w 2017- wyróżnienie za knyszki z grzybami.

Adres: Kurianki Pierwsze 18, Dowspuda 25, 16-420 Raczki
Telefon: 87 568 57 41, 604 541 893
E-mail: nika3@op.pl

Aktualne ceny proszę sprawdzić u właściciela obiektu.

<< Powrót do: Spiżarnia Suwalska

RegionalnyRestauracjaEdukacjaNoclegi