Dażynka-Nadbużańskie Smaki, Grażyna Putkowska

OFERTA

  • Tradycyjne wędliny i garmażerka w bardzo szerokim asortymencie
  • Sery Nadbużańskie wytwarzane domowym sposobem w oparciu o rodzinne przepisy charakterystyczne dla Nadbużańskich terenów południowego Podlasia
  • Zamówienia na stoły weselne, biesiady i inne imprezy okolicznościowe
  • Realizacja zamówień indywidualnych – np. kosze podarunkowe
  • Sprzedaż wysyłkowa

Prowadzona przez Grażynę i Dariusza Putkowskich niewielka masarnia i serowarnia działa przy gospodarstwie rolnym położonym w ROTKACH – małej miejscowości w okolicy Drohiczyna nad Bugiem. Działalność ma charakter rodzinny, oparty na tradycyjnych recepturach.

Produkowane z ogromną pasją i dbałością o jakość wędliny, garmażerka, sery i majonezy wytwarzane są w oparciu o tradycyjne, dawne receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Ściśle przestrzeganą zasadą produkcji jest stosowanie tylko naturalnych przypraw, a wędliny wędzone są tradycyjną metodą – drewnem z drzew liściastych (najczęściej olchą).

Sery dojrzewające i twarogowe produkowane z mleka od krów wypasanych na nadbużańskich łąkach posiadają bogatą paletę smaków uzyskaną poprzez dodanie naturalnych przypraw, warzyw, owoców i nasion.

Specjały te nie zawierają sztucznych dodatków tj. konserwantów, barwników czy polepszaczy smaku.

Produkty wytwarzane przez państwo Putkowskich otrzymały wiele nagród w kulinarnych konkursach na szczeblu regionalnym, wojewódzkim i krajowym.

Miłośników dawnych, zagubionych smaków i zapachów tradycyjnych wędlin oraz zdrowego stylu odżywiania zapraszamy do gospodarstwa Państwa Putkowskich. Przekonają się Państwo o jakości oraz  autentyczności domowych wyrobów, a wyśmienity smak pozostanie w pamięci na bardzo długo. Szczególnie polecamy pasztet wieprzowo-drobiowy z dodatkiem jaj własnego przyzagrodowego chowu oraz naturalnych przypraw sporządzony wg receptury prababci Janiny Putkowskiej  i zgodnie z tradycją pieczony jest w piecu chlebowym. Dzięki temu ma niepowtarzalny smak i aromat. Uwielbiają go zarówno dzieci jak i dorośli.

Adres: Rotki 1, 17-312 Drohiczyn
Telefon: 570 001 649
Strona www: http://www.dazynka.pl
Facebook: https://www.facebook.com/Da%C5%BCynka-Nadbu%C5%BCa%C5%84skie-Smaki-1554952674763577/

Aktualne ceny proszę sprawdzić u właściciela obiektu.

<< Powrót do: Spiżarnia Nadbużańska

Regionalny