Zajazd Litewski Užeiga, Aldona Wołyniec

OFERTA

  • Potrawy litewskiej kuchni regionalnej
  • Organizacja imprez okolicznoścowych
  • Catering

Zajazd Užeiga znajduje się w zacisznej okolicy na skraju miasteczka Puńsk, na pograniczu polsko-litewskim. Obiekt jest utrzymany w stylu dawnej chaty drewnianej, z oryginalnymi akcentami litewskiego rękodzieła ludowego. Oferuje wyjątkową możliwość zapoznania się z wyśmienitymi potrawami kuchni litewskiej, które stanowią podstawę karty dań oraz odpoczynek na terenie pięknego Pojezierza Wschodniosuwalskiego.

W przytulnym otoczeniu i ciepłej atmosferze niezwykle smakują specjały kuchni regionalnej: pyszne cepeliny (kartacze), kiszka ziemniaczana, bliny, kibiny, domowe wędliny, wyroby garmażeryjne i domowy chleb. W swojej karcie Zajazd oferuje również własnoręcznie wypiekane sękacze, słodkie mrowiska, puszyste pączki, kruche rogaliki. Produkty wyrabiane są na bieżąco co gwarantuje ich wysoką jakość i świeżość.

Istnieje również możliwość składania wszelkiego rodzaju zamówień cateringowych, których wykonanie opiera się na znakomitych regionalnych potrawach sporządzanych według tradycyjnych przepisów.

Zajazd oferuje także możliwość realizacji biesiad regionalnych opartych na litewskich tradycjach kulinarnych oraz dowolnych imprez i uroczystości.

Najbliższą atrakcją turystyczną jest XIX-wieczny skansen inaczej zwany Muzeum Litewskiego Centrum Kultury Ludowej. Znajdziemy w nim między innymi domy mieszkalne, obory, stodoły, spichlerz i studnię z żurawiem oraz główną atrakcję – teatr stodolany.

Adres: Puńsk, ul. Szkolna 67
Telefon: 697 161 417
Facebook: https://www.facebook.com/zajazdlitewski/

Aktualne ceny proszę sprawdzić u właściciela obiektu.

<< Powrót do: Spiżarnia Litewska

RestauracjaEdukacja