Miód, Piotr Witkowski

OFERTA

  • Miody pszczele naturalnego
  • Pierzga
  • Pyłek kwiatowy
  • Propolis
  • Węza pszczela
  • Wosk

Gospodarka pasieczna Jolanty i Piotra Witkowskich to połączenie pasji i tradycji. Szeroki wybór miodów i innych produktów pszczelarskich (pierzga, pyłek kwiatowy, propolis, węza pszczela i wosk) posiada duże grono wiernych klientów, którzy cenią sobie zarówno walory smakowe, jak i ekologiczny charakter wyrobów pasieki.

Ule Państwa Witkowskich stoją w strefie granicznej między Polską a Litwą, czyli na terenie gdzie od wielu dziesięcioleci nikt nie uprawiał ziemi, co bezpośrednio wpływa na ogromną czystość ekologicznych wyrobów pszczelarskich. Miód wytwarzany jest w oparciu o kilkadziesiąt charakterystycznych roślin miododajnych (m.in. z różnych gatunków wierzb, klonów, mniszka pospolitego, koniczyny białej i łąkowej). Znajduje to odzwierciedlenie w charakterystycznym silnym aromacie oraz wyrazistym, niepowtarzalnym posmaku miodu.

Smak ten został doceniony na Biesiadzie Miodowej w Kurowie, gdzie zdobył I miejsce za najsmaczniejszy miód wrzosowy i uhonorowany został Nagrodą Marszałka Województwa Podlaskiego.

Ekologicznego i tradycyjnego charakteru dopełniają drewniane ule, w których pracowite pszczoły wytwarzają słodki nektar, z którego tworzone są niepodgrzewane miody.

Miody z pasieki Jolanty i Piotra Witkowskich należą do miodów z Sejneńszczyzny i z rejonu Łoździeje (Lazdijai) na Litwie, które od 31 stycznia 2012 r. zostały wpisane przez UE na listę produktów o Chronionej Nazwie Pochodzenia. Do miodu wytworzonego po stronie polskiej odnosi się określenie miód z Sejneńszczyzny, a wytworzonego na Litwie – miód z Łoździejszczyzny.

Adres: Puńsk, ul. Nowa 11
Telefon: +48 609 568 471
Strona www: http://www.pierzga.com.pl/

Aktualne ceny proszę sprawdzić u właściciela obiektu.

<< Powrót do: Spiżarnia Litewska

Regionalny