Agroturystyka Biebrzańskie Eldorado, Marianna Rogało

OFERTA

  • Noclegi w gospodarstwie agroturystycznym
  • Spływy kajakowe i tratwami
  • Organizacja biesiad regionalnych
  • Szeroki wybór dań regionalnych, w tym szczególnie polecamy chleb wiejski na zakwasie , smalczyk, oładzie (po wcześniejszym zamówieniu) i wiele innych…
  • Przetwory (dżemy truskawkowe, soki z winogron itp.)

Zaciszne miejsce w sielskiej dolinie Biebrzy jest idealnym miejscem na odpoczynek, odetchnięcie od zgiełku miasta, obcowania z naturą, czy też skosztowania regionalnych potraw przygotowanych z ekologicznych składników. Od samego początku otwarcia Gospodarstwa dla gości, czyli od 2009 roku, „Biebrzańskie Eldorado” położone we wsi Dolistowo Stare nad Biebrzą cieszy się zasłużonym uznaniem. Pragnąc sprostać oczekiwaniom gości, gospodarze sami przyrządzają większość dań, które serwują na śniadania czy obiadokolacje. Część z nich, oparta jest na przepisach, które stosowały nasze mamy i babcie, a także prababcie – receptura na oładzie z 1903 roku. Jednym z takich produktów jest chleb wiejski na zakwasie (również w wersji z dodatkami, np. z żurawiną, z pestkami dyni itp.). Chleb ten zdobył  I nagrodę w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów 2015, w kategorii produkty i przetwory roślinne. Polecamy także oładzie – kolejny produkt z którego słynie Gospodarstwo.

Gospodarstwo organizuje spływy kajakowe i spływy tratwą biesiadną, a po takim aktywnym odpoczynku na łonie natury nic nie smakuje lepiej niż świeży chlebek ze smalcem i ogórkiem z własnego ogrodu.

Do wyrobu produktów używane są składniki pochodzące bezpośrednio z Gospodarstwa i od lokalnych producentów żywności. Produkty zawsze są świeże, przygotowywane w niewielkich ilościach głównie na potrzeby Gości Gospodarstwa lub na wcześniejsze zamówienie.

Tradycyjne danie kuchni rosyjskiej i ukraińskiej – oładzie, czyli drożdżowe bułeczki smażone podobnie jak pączki, w tłuszczu są bardzo cenione przez gości. Podaje się je zwykle z bitą śmietaną, kawiorem lub na słodko: z miodem, powidłami lub konfiturą. Do tego zimne mleko i deser gotowy!

Adres: Dolistowo Stare 46, 19-124 Dolistowo Stare
Telefon: +48 603 402 401
Strona www: http://www.biebrzanskieeldorado.net.pl
Facebook: https://www.facebook.com/biebrzanskie.eldorado/

Aktualne ceny proszę sprawdzić u właściciela obiektu.

<< Powrót do: Spiżarnia Biebrzańska

RegionalnyRestauracjaEdukacjaNoclegi