Piekarnia „Tomcio Paluch”, Anna Zubrycka

Piekarnia „Tomcio Paluch” to białostocka manufaktura stworzona, aby odtworzyć smaki, które pamiętamy z dzieciństwa. Z tęsknotą wspominaliśmy zapach drożdżowego ciasta, czy lekko kwaskowy smak naturalnego, prawdziwego chleba na zakwasie. Dlatego też wypiekamy wyłącznie zdrowe pieczywo, metodą tradycyjną, na bazie mąk orkiszowych oraz na własnym, naturalnym zakwasie żytnim. Wypiekamy chleby żytnie, orkiszowe i z mąk naturalnie bezglutenowych, bułki i drożdżówki 100% orkiszowe oraz ciasteczka. Zależy nam na prawdziwym smaku, dlatego też do naszych słodkich bułeczek dodajemy świeże owoce lub konfitury własnego wyrobu.

Ziarna zbóż pochodzą z Polski, z regionalnych młynów. Dodatki do chlebów w postaci ziół i ziaren sprowadzamy z krajów europejskich. Wypiekamy bez polepszaczy smaków, spulchniaczy i sztucznych dodatków. Nie stosujemy zakwasu w proszku ani substancji barwiących pieczywo. Cały proces tworzenia pieczywa jest fazowy, bez pośpiechu – jak dawniej. Nawiązujemy do tradycji, smaków i wspomnień z lat beztroskiego dzieciństwa.

„Tomcio Paluch” jest laureatem I nagrody w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo. Produkty piekarni można znaleźć w białostockich sklepach oraz w sklepach ze zdrową żywnością.

Adres: Białystok
Telefon: 660 453 128

Aktualne ceny proszę sprawdzić u właściciela obiektu.

<< Powrót do: Spiżarnia Białostocka

Regionalny